Як правильно рушати з місця на автомобілі

Як правильно рушати з місця на автомобілі

 

  1. Вичавіть до упору педаль гальма правою ногою.

Це необхідно, щоб машина не покотилася, коли ви вичавите педаль зчеплення. Не дивлячись на те, що майданчик рівний і нікуди ваше авто саме не покотиться, звикайте все відразу робити правильно.

 

  1. До упору вичавіть педаль зчеплення лівою ногою, а правою рукою увімкніть нейтральну передачу.

Тепер запам’ятайте те, що зараз є: права нога до упору тисне гальмо, ліва – зчеплення, включена нейтральна передача двигуна. У такому положенні можна запускати двигун. Машина нікуди не покотиться (натиснута педаль гальма) і не стрибне з місця (натиснута педаль зчеплення). До того ж запуск двигуна буде істотно легше, оскільки вижато зчеплення.

 

  1. Включаємо першу передачу.

Схема перемикання передач в більшості випадків намальована на важелі КПП – що і як зробити, Вам підкаже інструктор, який сидить поруч, якщо це буде потрібно.

 

  1. Потихеньку відпускаємо педаль зчеплення.

Праву ногу вже можна перемістити на педаль газу і точно так само повільно додавайте оборотів. Ваші дії наступні: ліву ногу повільно відпускаємо з педалі зчеплення, а правою ногою повільно натискаємо педаль газу (акселератора).

 

Коли Ви відчуєте, що машина починає рушати – це і є момент зчеплення.

У цей момент новачки роблять одну з двох помилок:

  • або швидко відпускають зчеплення, але не встигають додати обертів, через що двигун глухне;
  • або різко додають газ, через що автомобіль різко зривається з місця з пробуксовуванням коліс і зчеплення.

І в 1-му, і у 2-му випадку новачок припускається помилки. Але більш небезпечний 2-й варіант, оскільки зі страху новачок може не втримати машину і не впоратися з керуванням. Причому, навіть, якщо він і впорається з керуванням, то пробуксовування гуми та зчеплення не сприяє підвищенню їх ресурсу. Відпускати зчеплення потрібно плавно, поки не відпустите педаль на 3/4 – після цього вже все одно, як її відпускати, поступово або відразу. «Газу» потрібно додавати активніше, починаючи з моменту зачеплення, але не більше 1500 оборотів. Розумію, що поки Ви не можете визначити кількість оборотів на слух, тому дивіться на тахометр. 1500 оборотів вистачить, щоб з місця рушила будь-яка машина. За умови, звичайно, що в салоні не сидить 5 осіб, в багажнику не бовтається мішок картоплі, і немає ще і завантаженого всім підряд причепа – в цьому випадку оборотів можна дати більше, оскільки вага машини збільшиться. Відразу готуйте себе до того, що з першого разу рушити вдається не всім і це нормально. Покладіться на досвід свого інструктора – він Вам допоможе. Уважно слухайте наставника, виконуйте всі цінні рекомендації та застосовуйте набуті знання, сумлінно практикуючи. І через деякий час все стане зрозумілим і Ви зможете керувати авто легко та віртуозно.