Паркування заднім ходом.

Паркування заднім ходом.

Одним із видів паркування, що зустрічаються найчастіше, безумовно є заїзд заднім ходом до гаража чи на стоянку.

У цій статті описується те, як правильно виконати такий маневр. Стаття побудована на прикладі розмітки паркування (як приклад, біля супермаркету або магазину). Всі основні принципи маневрів, які викладені в даній статті, є універсальними і для стоянки з нерозміченою територією і для заїзду в гараж. Ця інформація може застосовуватися як до легкових автомобілів, так і для джипів. Отже, виконайте наступні дії для того, щоб припаркуватися заднім ходом:

 1. Підійдіть до машини збоку і подумки проведіть лінію від центру заднього правого або лівого колеса (в залежності на який бік будете паркуватися) вгору.
 2. Сідайте на місце водія. Дивлячись через праве плече, від Ваших очей до вертикалі колеса подумки проведіть лінію в горизонтальній площині.
 3. Зафіксуйте, в якій частині машини перетинаються ці лінії. Швидше за все, крапка ця буде в районі вікна задніх дверей або задньої арки. Назвемо цю точку “А”.
 4. Малюнок№1
 5. Коли під’їдете до місця парковки, від правого ближнього краю розмітки проведіть вертикаль. Назвемо її “В”.
 6. На відстані 1-1,5 метра від місця парковки поставте перпендикулярно машину.
 7. Малюнок№2
 8. Вімкнувши правий поворот, дивлячись через праве плече, рухайтеся назад. Прямо продовжуйте рух, поки точка А і вертикаль В не поєднаються.
 9. Малюнок№3
 10. Продовжуючи плавний рух назад, зробіть вправо півтора обороту кермом. При цьому, задня частина машини попрямує всередину місця парковки. Якщо необхідно, працюйте так кермом, щоб задню частину автомобіля направити точно в центр паркувального місця.
 • Якщо Ви наблизилися дуже близько до правої розмітці – вирівняйте колеса. Коли задня частина машини буде направлена в центр парковки, знову поверніть кермо направо.
 • Якщо Ви занадто наблизились до правої розмітки – вирівняйте колеса. Коли задня частина машини буде направлена в центр парковки, знову поверніть кермо направо.
 1. Заїжджаючи на паркувальне місце контролюйте всі габарити автомобіля.
 2. Малюнок№4
 3. Рухайтеся до тих пір, поки автомобіль не стане практично паралельно парковці.
 4. Малюнок№5
 5. Після цього, вирівнюйте колеса та прямуйте назад. Потім продовжуйте заїжджати на парковку.
 6. Малюнок№6

Для виїзду з парковки необхідно зробити наступне:

 1. Виїжджаючи з парковки, ввімкніть покажчик повороту в бік виїзду і рухайтеся прямо. Виведіть половину автомобіля за межі паркувального місця.
 2. Малюнок№1
 3. Після цього поверніть кермо в сторону виїзду. Повернувши кермо раніше, Ви можете зачепити передню частину автомобіля, який стоїть поруч.
 4. Малюнок№2
 5. Після того як задня частина автомобіля виїхала за межі паркувального місця, Ви можете продовжити рух в потрібному напрямку.
 6. Малюнок№3