Нові дорожні знаки.

Одна з основних задач інструктора з водіння доводити до відома учнів про нововведення в правилах дорожнього руху. Що потрібно знати водіям? Безумовно діючі та нові дорожні знаки.
Правила трактують велику кількість дорожніх знаків. Спочатку водіям складно прочитати і зрозуміти всі позначення. Нагадаю існує всього сім груп дорожніх знаків – це попереджаючі, пріоритету, заборонні, розпорядчі, інформаційно – вказівні, знаки сервісу, таблички до дорожніх знаків.
Вже цієї осені з 1 листопада 2021 в Україні деякі таблички і дорожні знаки преобретуть нові стандарти безпеки у відповідності з Віденською конвенцією.

Якими вже багато років користуються європейці.
Будуть застосовані таблички і дорожні знаки європейського зразка:
Автозаправні / електрозаправні станції;
Місце для заряду електромобілів;
Платна дорога;
Кінець платної дороги.
До основних стандартів доповнять прикордонні смуги, графічні матеріали, щоб уникнути неоднозначного трактування та значень кількох дорожніх знаків на одній опорі.
Додано новий розділ в якому зазначено, як розміщувати дорожні знаки на щитах і фонових щитах. Введено окремий знак для діогональних дорожніх пішохідних переходів на перехрестях.
Пішоходи в свою чергу повинні використовувати світловідбиваючі елементи на одязі.
Торкнулися і зміни велосипедної інфраструктури. До нинішніх ПДР будуть доповнені новими табличками до знаків, що сприяє регулюванню пересувань велосипедистів. Дозволяється рух і зупинка велосипедистів по смузі для маршрутних транспортних засобів.
Знаки індивідуального проектування теж будуть змінені: форма стрілок, транслітерація назв, чітка відстань між елементами тексту, шрифт, символи європейського значення для позначення центру населеного пункту, річки.
Раніше були внесені зміни до правил дорожнього руху на наступні знаки “Зміна покриття”.

Все частіше – цей знак зустрічається на дорогах Києва, (Богомольця, Велика Васильківська, Шолковична) побачивши, який водій повинен зменшити швидкість.
А також зменшення швидкісного режиму в населених пунктах з 60 км / год на 50 км / ч.
Табличка “Вид транспортного засобу”. Теж змінилась.


Тема статті збіглася з осінньою порою року, а значить. З 1 жовтня по 1 травня у всіх транспортних засобів поза населеними пунктами повинні бути включені денні вогні !!!! Якщо відсутні ходові вогні, тоді ближнє світло.