Авто водіння Київ. Відеофіксація порушень.

До столиці повернулися камери відеофіксації порушень правил авто водіння в Києві. Планувалася робота в тестовому режимі, здійснювався моніторинг автоводіння в місті. А вже з першого травня введення штрафів. Нововведення були перенесені через ситуацію з пандемією. Тому, що були обмежені дії національної поліції та інших організацій. На цю мить країна виходить з карантину та з 1 червня водії, які перевищили швидкість в столиці чи області, отримуватимуть постанови про порушення правил ПДР. Всього встановлено 50 систем, з них 20 в Києві та 30 в області. Всього на території України планується встановити 700 установок на відрізках доріг, де за статистикою найбільше ДТП з летальним результатом і травмами.

Цитуючи президента України Володимира Зеленського «Встановлення систем відеофіксації дозволить в рази знизити смертність». Планують, що в майбутньому така система буде працювати по всій країні.За період незалежності України в ДТП загинуло 174 тис. громадян і близько 1 млн 264 тис. людей отримали каліцтва. Найчастіше аварії трапляються на високій швидкості.Раніше в ЗМІ були опубліковані карти відеофіксації столиці. Також повідомлялося, що прилади будуть встановлені суто внаслідок приватних компаній.

Принцип роботи відеоспостереження наступний

Недотримання правил ПДР на дорогах фіксуються автоматично. Потім передаються в загальний центр обробки даних Міністерством внутрішніх справ і національною поліцією. Оператори перевіряють факт порушення, ідентифікують водія транспортного засобу (звіряючи держномер і марку автомобіля). Складають повідомлення, закріплюючи електронним підписом.

Камери відеоспостереження фіксують ряд невідповідностей

Перевищення швидкості на 20 км / год, не дотримання дорожніх знаків, розмітки, зупинка і стоянка в забороненому місці, проїзд по тротуару — ­будуть каратися в розмірі 255 гривень.

Проїзд на червоне світло, неправильний перетин перехресть, недотримання інтервалу, дистанції між транспортними засобами, розмова мобільним телефоном каратиметься штрафом в 425 гривень.

Перевищення ТЗ на 50 км / год, зупинка, стоянка перешкоджає проїзду міського транспорту — 510 гривень. Паркування автомобіля на знаках, відведених для людей з обмеженими можливостями — 1070 гривень.

Втеча з місця ДТП — або 255 гривень, або можливий арешт на п’ятнадцять діб чи залучення до громадських робіт.

Представники МВС повідомили, якщо протягом 10 днів з дня отримання повідомлення порушник сплачує штраф, тоді йому буде надана знижка 50% від суми.